Tel.: +48 693 366 096

PL EN

16 styczeń 2020

Dariusz Miliński - 50-lecie pracy twórczej.

17 stycznia 2020 roku, tj. w piątek o godz. 17:00, niezwykłe wydarzenie artystyczne - wernisaż wystawy podsumowującej 50-lecie pracy twórczej Dariusza Milińskiego. Zapraszamy w imieniu artysty i organizatorów do Galeria BWA Jelenia Góra.

Dariusz Miliński to niezwykle barwna postać, niezwykły człowiek, wspaniały artysta. Urodzony w Cieplicach, od wielu lat mieszka w miejscowości Pławna, Jelenia Góra, Poland. Jest nieprzeciętnym animatorem kultury. Założył Grupa Artystyczna Pławna 9. Jest twórcą ZAMEK ŚLĄSKICH LEGEND, Grodu Rycerskiego, Muzeum Przesiedleńców oraz Arki Noego. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju oraz za granicą. Maluje w charakterystycznym dla siebie stylu, w bajkowych klimatach, często podejmując tematykę życia na wsi, życia z dawnych lat, z dala od wielkomiejskiego szumu.

Warto przybyć na wernisaż i osobiście porozmawiać z tym niezwykle ciekawym człowiekiem, posłuchać jego opowieści i pozachwycać się jego dziełami. A dla tych, którzy nie mogą być w piątek - wystawa potrwa do 8 lutego. Natomiast artystę często można spotkać w jego miejscowości Pławna Dolna, gdzie mieszka i tworzy. Można tam wejść do jego Arki Noego, spotkać gigantyczne zwierzęta, wejść do zamku i wysłuchać legend śląskich, jednocześnie samemu tworząc swoje historie poruszając znajdującymi się tam kukłami powiązanymi z tymi opowieściami. A to tylko kilka z wielu znajdujących się tam atrakcji. Niezwykle ciekawe miejsce - obowiązkowy punkt wycieczek po Dolnym Śląsku!

#Milinski #DariuszMilinski #BWA #BWAJeleniaGóra #JeleniaGóra#wernisaż #Wystawa #Plawna #Plawna9 #ArkaNoego #LuxArtis

luxartis luxartis
Kalendarz
« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Popularne wpisy
  • Jeszcze tylko do poniedziałku, 23 lipca, będzie możliwość obejrzenia wystawy malarstwa Michała i Krzysztofa Powałków w Galeria WIEŻA Sztuki Kielce. Malarstwo tych cenionych na rynku sztuki braci zachwyca inteligentnie dobranym…
  • Zadajecie sobie pytanie, gdzie obejrzeć dobre, polskie surrealistyczne malarstwo? Z naszej strony mała sugestia, co warto odwiedzić i obejrzeć z trwających lub wkrótce rozpoczynających się wydarzeń artystycznych w Polsce. Poniżej…
"Marzec 1921" - Jarosław Jaśnikowski

Rzucamy światło na sztukę